ציפוי שיניים - לפני ואחרי

המדריך המהיר לציפויי שיניים

"אמא אני רוצה חיוך כמו בטלוויזיה" אמר דני המתוק כשהוא מסתכל על סרט הוליוודי עם כוכבי העל המפורסמים והמטופלים היטב. "זה הכול בסרטים חמוד… אין כזה במציאות" ענתה לו דקלה אמא של דני. אז זהו דקלה – שזה בהחלט קיים במציאות. כולם רוצים שהחיוך שלהם יהיה יפה, צחור ועם שיניים ישרות ומסודרות. אותם כוכבים בטלוויזיה פשוט דואגים לאסתטיקה שלהם ולמראה החיצוני שלהם. בעזרת טיפול שיניים אסתטי כמו ציפוי שיניים לדוגמה ניתן בהחלט ליהנות מחיוך לבן יותר, ישר יותר ויפה יותר – ממש כמו אצל השחקנים בסרטים!

מה הוא ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים הוא למעשה שכבה נוספת המודבקת על השיניים שלנו המספקים לנו מראה של שיניים חדשות, ישרות ויפות יותר. מדובר בטיפול מאוד שכיח ברחבי העולם וכמובן גם כאן בישראל. בדרך כלל הסיבה לציפויי השיניים הנה אסתטית – כלומר אנשים שרוצים שהחיוך שלהם ייראה טוב ויהיה יפה וישר. זו לא הסיבה היחידה כאמור וגם אנשים הזקוקים לעתים לטיפולי שיניים כאלה ואחרים יוכלו להיעזר בציפוי שיניים כפתרון לבעיה. כך למשל במקרה של סידור שן שבורה, יישור שיניים עקומות, שיקום ושמירה על שיניים חלשות יותר ועוד. בדרך כלל הציפוי יהיה ציפוי חרסינה ולמרות שהוא אינו האופציה הזולה ביותר הוא ללא ספק יהיה האופציה המומלצת ביותר עבורכם.

ציפויי חרסינה לשיניים

ציפוי חרסינה לשיניים הם ציפויי של 0.2 מ"מ בדרך כלל עמם מצפים את השיניים של המטופל ומדביקים אותם על השיניים. את הציפויים מכינים במעבדה מיוחדת ובמידות האינדיבידואליות של כל מטופל לאחר שהרופא צילם את פיו ודימה לו באמצעות מחשב את הטיפול. ציפויים אלו חזקים, עמידים, אינם סופגים כתמי אוכל ושתייה והציפויים נחשבים לעמידים לאורך שנים.

כיצד עובד הטיפול?

טיפול שיניים מתחלק למספר מפגשים. בשלב הראשון יהיה עליכם להגיע אל רופא שעבר הסמכה מקצועית בתחום רפואת השיניים ומוסמך לספק טיפול ציפוי שיניים. בפגישה הראשונה ייוועץ הלקוח עם הרופא על הטיפול ובאופן הטיפול, על סוג הציפוי המומלץ שלו ויקבל כמובן הצעת מחיר. לאחר התיאום הראשוני, בחירת צבע וצורת השיניים וצילום חלל הפה כדי לקחת מידות – המידע נכנס למחשב והרופא בונה מודל ראשוני של התוצאה הסופית.

בפגישה השנייה המטופל יגיע כדי להתחיל להתרשם מההדמיה ולאחר הסכמתו יכין הרופא ציפוי שיניים זמני וידביק אותו לשיניי המטופל כדי שזה יתחילו להסתובב עמו, להתרשם מהשינוי שהוא חווה ועוד. המודל הזמני יהיה מבוסס על המידות שנלקחו וציפיות הלקוח לגבי תצורת השיניים שלאחר הטיפול כך יוכל הלקוח להרגיש באופן מלא איך זה להיות עם החיוך החדש שלו.

בפגישה השלישית יחזור הלקוח לפגישת הטיפול. הרופא מסיר את הציפוי הזמני ומבצע את ההדבקה לציפוי הקבוע. לעתים תידרש השחזה של השיניים ולעתים לא. לאחר כשבועיים יחזור המטופל לבדיקת מעקב ושיפורים סופיים במידת והצורך.