מדרסים

מדרסים לצרכים שונים שחשוב להכיר

מדרסים הן תוספת סיליקון וחומרים שכבות הבנויים כשכבה או מספר שכבות, בצורה של סוליה, המותאמת לכף הרגל ומונחת בתוך הנעל עמה אנו הולכים ביום יום. המדרסים מסייעים גם להפחתת הסיכון בבעיות רפואיות ופיזיות שונות, גם להקלה בלחץ על כף הרגל, לשמירה על איזון בהליכה/ריצה או פעילות כלשהי וכן מסייעת גם במניעת ההתפתחות של בעיות רפואיות קיימות או חדשות הקשורות ללחץ המופעל על כף הרגל. חלק משתמשים בהם למניעה וחלק להקלה על הכאבים. עבור אותם אנשים מדובר בפריט חובה בכל נעל שלהם ולעתים אפילו נושא קריטי במיוחד.

מדרסים לחולי סוכרת

לחולי סוכרת יש נטיות לבעיות בכף הרגל וברגליים בכלל. במקרים חמורים חס וחלילה ניתן אף לאבד תחושה ברגליים. יש כיבים ברגליים, פצעים שמתקשים להחליף, הליכה לא יציבה ולעתים אפילו שינויים בתצורה של הרגליים. על כן מדרסים יכולים לסייע לשיפור היציבה, הפחתת הלחץ הרב על כפות הרגליים ואף לסייע במניעת התפתחות של פצעי לחץ.

מדרסים לדורבן בכף הרגל

דלקת של חיבור הרצועה האורכית בין אזור העצם לאזור העקב הוא למעשה דורבן ברגל שכולנו מכירים. המדרסים מסייעים בשמירה על יציבה, מפחיתים גם כן לחץ מכפות הרגליים ומסייעים להקלה בלחץ על הדלקת, מפחיתים עומסים ומקלים משמעותית על הכאבים ומסייעים בריפוי.

מדרסים לספורטאים

ספורטאים המתאמנים מדי יום ומעמיסים לחץ רב על הרגליים וכפות הרגליים שלהם עשויים לסבול במהלך חייהם (גם אם לא באותו רגע) מכאבים ברגליים, בכפות הרגליים וכפועל יוצא גם בגב ובמקומות אחרים בגוף. על כן שימוש במדרסים לספורטאים יכולים לסייע להם להפחית לחצים, לשמור על יציבות, לשמור על הבריאות שלהם ועוד. מדרסים אלה יקרים ומשודרגים יותר. בדרך כלל עושים שימוש בחומר הנקרא גרפיט קרבון המיועד לשיפור העמידות של המדרסים ובלימת זעזועים, שיפור התנועתיות ועוד.

מדרסים בהתאמה אישית

על מנת שהמדרסים יהיו באמת אפקטיביים צריך לייצר אותם בהתאמה אישית. כיוון שלכל אחד ואחת מאתנו יש כף רגל שונה, מידות שונות, עיקום שונה, קשת שונה ועוד. צריך להגיע אל הרופא לפגישת אבחון ללא התחייבות. במידה והלקוח מאשר לוקחים מידות, יש מערכת ממחושבת הבודקת היטב את מידת הלחץ על כף הרגל בעת עמידה והליכה, מבנה כף הרגל וכו'. לאחר מכן המידות והצילומים נשלחים לבית המלאכה המקצועי המתמחה בהכנת מדרסים ושם יכינו עבורכם מדרסים מותאמים אישית. כאשר אלה יהיו מוכנים תוכלו להגיע אל המכון האורטופדי לקחת את המדרסים החדשים.

הפוסט בשיתוף מירב מכונים אורטופדים המציעים מגוון טיפולים ומוצרים אורטופדיים איכותיים בהתאמה אישית. למידע נוסף חייגו 077-2309372