אסאדו

מה מציע קייטרינג אסאדו לאירועים?

כל אירוע מצריך דאגה למספר רב של פרטים וכל בעל אירוע רוצה לדאוג שהאירוע שלו יהיה מדהים, יעבור חלק והאורחים בו ייהנו מכל רגע. כולם יודעים כי הדרך הטובה ביותר להגיע לאורחים שלכם היא דרך האוכל ואם כבר אוכל אז אסאדו לאירועים נחשב לאחד מתפריטי הבשר המומלצים והפופולריים ביותר בישראל. אולי זו החיבה לאיך שהדרום אמריקאים אוהבים לחגוג את העל האש שלהם ולאכול את הבשר שלהם, אולי זה נתח הבשר המובחר הנימוך בפה בצורה מושלמת, אולי זה הריח המשגע לצד המראה המהפנט של האסאדו על גריל הפחמים ואולי זה פשוט הטעם המדהים שגורם לאנשים לדמיין אותו עוד בדרכם לאירוע.

על האסאדו

נתח האסאדו מסומן כנתח 9 והוא ממקום בין החזה לצלע. הוא נחשב לעסיסי במיוחד, שומני וחותכים אותו לאורך. לאסאדו מתלווים גם עצמות בשל צורת החיתוך שלו. האזור הקרוב ביותר לצלע הוא הטעים והטוב ביותר. ספקי בשר רבים בעולם מספקים סוג זה של בשר למסעדות, חברות קייטרינג ושפים פרטיים בכל רחבי העולם וכמובן גם כאן בישראל.

חוויה קולינארית מרגשת עבור האורחים שלכם

איכות הבשר נחשבת לאחת המובחרות שקיימות. הוא מיובא בדרך כלל מארגנטינה או מצרפת אולם ישנם גם בתי גידול בישראל בהם העגלים חיים בתזונה מיוחדת. העובדה שאת האסאדו מכינים במקום האירוע, מול האורחים, יכול לספק להם חוויה קולינארית מרגשת ומעניינת במיוחד. הצלייה, הריח, רחש הגחלים והעובדה שעוד רגע הוא מוגש בצלחתם של האורחים שלכם גורם להם גם להרגיש את המיצים המופרשים מבלוטות הטעם עוד בזמן ההכנה.

אופן הצלייה והטיפול בבשר

על מנת לטפל בבשר בצורה הטובה ביותר הוא צריך להישמר בטמפרטורה מסוימת ולהיות מובא לאירוע שלכם במכליות מיוחדות השומרות על הטמפרטורה הרצויה. כמו כן, לוקחים את הבשר הטרי ומכינים אותו על גריל פחמים כאשר הבשר נתלה בגובה רב מספיק מעל הגחלים כדי לקבל עישון טוב והכנה איטית כדי להבטיח עשייה טובה מכל הצדדים, כולל החלקים הפנימים, מבלי לשרוף את החלק החיצוני. זמן הצלייה אורך בין שעתיים לשש שעות והוא נחשב לרך וטעים.

אז איך ניתן לארגן אסאדו לאירועים?

אנו ממלצים בחום על חברת מאסטר מיט המתמחים בארגון קייטרינג אסאדו לאירועים. אם גם אתם רוצים תפריט אסאדו באירוע שלכם תוכלו ליצור עמם קשר באתר או בטלפון, לעדכן בתאריך והם כבר ידאגו לכל היתר. הצלייה של הבשר צריכה להיעשות במקום ולהתחיל מספיק זמן לפני האירוע על מנת להבטיח את מוכנותו בזמן האוכל באירוע. כמו כן לכל עמדת אסאדו יתלווה גרילמן מקצועי המתמחה בטיפול בבשר על סוגיו השונים עם התמחות באסאדו ובטיפול המיוחד שהוא מצריך.

מטבלים ותוספות אהובות

לא חשבתם שתפריט האסאדו באירוע שלכם יהיה משעמם נכון? את הבשר ניתן לצלות כפי שהוא, אולי בתוספת מלח ואולי בתוספות תיבול שונות בהתאם לטעם ולהמלצת השף, אך את הבשר לא אוכלים לבד. אם אתם רוצים חוויה מושלמת בפה כדאי להוסיף מטבלים שונים וטעימים ולטבול בהם את הבשר לפני הביס. תוכלו להוסיף רוטב צ'ימיצ'ורי, רוטב סלסה, רוטב עגבניות, רוטב שום, רוטב עם עשבי תיבול ירוקים, רוטב חריף ועוד. כל אחד מהאורחים שלכם יוכל ליהנות מתפריט אסאדו לאירועים ברמה הגבוהה ביותר הכולל בשר צלוי יתר בצלייה איטית, מחזה מרהיב של צליית הבשר וריחות מדהימים העוטפים את המקום ומגוון קולינארי שרק גורם לבשר להתבלט ולחזק את טעמיו.